Locsolni elég kb. hetente egyszer, de akkor bőségesen, lehetőleg meleg, napos időben. Az átültetett kaktuszt minimum egy hét múlva szabad először meglocsolni.
Ideális fejlődésükhöz sok fény szükséges, de a fiatal kaktuszokat még óvni kell a hosszan tartó, közvetlen, tűző napsugárzástól, amely lassítja a fejlődésüket, illetve elszíneződést, égési foltokat okozhat rajtuk.
A tavasztól őszig tartó vegetációs időszak végéhez közeledve, a fény és átlaghőmérséklet csökkenésével megegyezően fokozatosan ritkítani kell a locsolások számát és bőségét, majd október közepe után teljesen meg kell szüntetni. Az ideális teleltetési hely 5-15°C közötti, a lehetőségekhez képes minél világosabb helyiség. Ennek hiányában fényszegény helyen (pl. pince) is sikeresen áttelelnek, fontosabb a hűvös környezet. A teleltetés folyamán a kaktuszok anyagcseréje minimális mértékűre csökken, emiatt ráncosodhatnak, összetöppedhetnek. Ez természetes folyamat, ilyenkor egy locsolás könnyen a pusztulásukat okozhatja. Tavasszal, a fagyok elmúltával a növények előhozhatók a telelőhelyükről és az időjárás melegedésével megegyező ütemben, az őszi leállításuk ellenkezőjeként, fokozatosan lehet növelni a vízmennyiséget. A fényszegény helyről a szabadba kitett növényeket minimum 2-3 hétig árnyékolni kell, hogy szokhassák a hirtelen megnőtt fénymennyiséget.
A kaktuszok neveléséhez sok sikert és örömöt kívánok!